Nowe zasady

Wprowadzenie

Aby zapewnić swobodne użytkowanie dronów i równe warunki działania w Unii Europejskiej, EASA opracowała wspólne przepisy europejskie. Podejście do użytkowania dronów uwzględnia także zastosowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa osiągniętych w lotnictwie załogowym. Zasady regulacji opierają się na ocenie ryzyka w eksploatacji oraz zapewnieniu równowagi między obowiązkami producentów i operatorów dronów w zakresie bezpieczeństwa, poszanowania prywatności, środowiska, ochrony przed hałasem i bezpieczeństwa.

Nowe zasady mają gwarantować, że piloci dronów – rekreacyjni lub zawodowi – będą dobrze rozumieć, co jest dozwolone, a co nie. Obejmą one wszystkie rodzaje operacji, od operacji niewymagających uprzedniej zgody, po operacje z udziałem certyfikowanych statków powietrznych, pilotów i operatorów, a także minimalne wymagania dotyczące szkolenia pilota bezzałogowego statku powietrznego.

Operatorzy będą mogli bezproblemowo używać swoje drony w podróży po UE lub podczas prowadzenia działalności z użyciem BSP, w całej Europie. Wspólne zasady pomogą wspierać inwestycje i innowacje w tym obiecującym sektorze.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>